Home » 9 najpopularniejszych typów obiektów noclegowych.

9 najpopularniejszych typów obiektów noclegowych.

  • przez
accommodation types

Zastanawialiście się kiedyś, jak bardzo zróżnicowany jest rynek turystyczny i jak wiele jest typów obiektów noclegowych? Znajdziecie niezliczoną ilość opcji i każdy turysta dopasuje zakwaterowanie wakacyjne do swoich wymagań i oczekiwań.

W tym artykule podsumujemy najpopularniejsze typy zakwaterowania wakacyjnego i obiektów noclegowych, aby pomóc Ci wybrać ten najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

Typy obiektów noclegowych i zakwaterowania wakacyjnego

1. Tripoffice

Jest to nowy typ obiektu noclegowego, który zawiera profesjonalne stanowisko do pracy zdalnej. Standard #tripoffice precyzyjnie określa wszystkie elementy, jakie musi zawierać zakwaterowanie dedykowane na workation . Podstawowym wyposażeniem tripoffice jest biurko z regulowaną wysokością, ergonomiczne krzesło i stabilny Internet. Opcja premium obejmuje również profesjonalne monitory na ergonomicznych uchwytach.

Wakacyjne apartamenty zgodne ze standardem tripoffice są idealne na workation – wyjazd połączony z pracą. Obiekty noclegowe tego typu są zazwyczaj rezerwowane przez cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych na dłuższy okres – od kilku tygodni do kilku miesięcy.

2. Hotele

Hotel to rodzaj zakwaterowania, który zapewnia szeroki wachlarz usług, takich jak pełne wyżywienie, basen, siłownia, codzienne sprzątanie pokoju, możliwość skorzystania z restauracji i baru na miejscu i wiele innych. Takie obiekty zwykle mają ponad 10 pokoi i większość z nich jest idealna dla singli, par lub rodzin. Hotele zwykle rezerwują podróżnicy, którzy cenią sobie wygodę i wysoki standard.

3. Hotele butikowe

Hotele butikowe to eleganckie, luksusowe obiekty, często zlokalizowane w zabytkowych budynkach. Świadczą usługi hotelowe na najwyższym poziomie, często na poziomie 5 gwiazdek. Są małe, kameralne, a ich wnętrze jest niepowtarzalne i stylowe. Zwykle zatrzymują się tam podróżnicy, którzy szukają najwyższego standardu usług i odrobiny prywatności.

4. Motele

Motel to rodzaj zakwaterowania położony w pobliżu dróg i autostrad. Znajdziesz je poza dużymi miastami przy głównych samochodowych szlakach komunikacyjnych. Oferują miejsca parkingowe, a na miejscu zazwyczaj dostępna jest restauracja. Rezerwują je zarówno kierowcy ciężarówek, jak i turyści na wycieczce samochodowej, roadtripie.

5. Hostele

Hostel jest tańszy niż hotel i oferuje niższy standard. Można tutaj wynająć łóżko w pokoju wspólnym zawierającym od 3 do 9 łóżek (lub nawet więcej). Najczęściej goście mają dostęp do wspólnej łazienki na korytarzu i do wspólnej kuchni, w której samodzielnie przygotują posiłki.

W dzisiejszych czasach wiele hosteli oferuje również pokoje jedno- i dwuosobowe, czasem z dodatkową łazienką – ale takie zakwaterowanie jest znacznie droższe niż pokoje wieloosobowe.

Turyści, którzy mają ograniczony budżet na podróż lub nie planują spędzać dużo czasu w miejscu zakwaterowania i standard nie jest dla nich ważny, zazwyczaj wybierają tę opcję.

6. Pola namiotowe

Pola namiotowe to obiekty, w których goście mogą przenocować w namiotach lub kamperach. Na terenie kempingu goście mogą przygotowywać posiłki, parkować samochody oraz korzystać z sanitariatów. Niektóre obiekty oferują gościom możliwość pobytu w bungalowach. Z kempingów korzystają turyści, którzy szukają kontaktu z naturą, lubią biwaki i cenią sobie podstawowy komfort.

7. Bungalowy

Bungalowy to małe domki, zazwyczaj drewniane dostępne na kempingach lub jako odrębne ośrodki. Nie oferują najwyższego standardu, ale zaspokajają wszystkie podstawowe potrzeby. Posiadają łazienkę i kuchnię. W egzotycznych krajach ich dach jest zrobiony z liści palmowych. Wiele bungalowów znajduje się obok plaż i ma werandę z widokiem na morze. Wybiorą je podróżni szukający spokoju i przeciętnego poziomu komfortu .

8. Dzikie pola namiotowe

Są to miejsca zaznaczone na mapach i polecane online, które umożliwiają nocleg w namiotach, ale w przeciwieństwie do oficjalnych kempingów nie posiadają żadnych udogodnień – toalet, pryszniców, kuchni. Są to dogodne polany w pobliżu szlaków turystycznych lub nad jeziorami i rzekami. Zwykle zatrzymują się tam ludzie, którzy kochają dziką przyrodę, a także osoby, które spały wcześniej na oficjalnych kempingach chcące spróbować czegoś nowego, bardziej dzikiego.

9. Agroturystyka

Są to prywatni właściciele nieruchomości lub małe rodzinne firmy, które wynajmują kilka pokoi we własnym domu. W agroturystyce zatrzymamy się na przedmieściach i na wsiach. Często oferują domowe jedzenie i tereny rekreacyjny w ogrodzie. Można tam spotkać zwierzęta gospodarskie i poszerzyć swoją wiedzę o rolnictwie ekologicznym. To doskonały wybór noclegu dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających lokalnych doświadczeń i kontaktu z naturą.