Home » Jak kupić NFT na OpenSea za pomocą karty kredytowej?

Jak kupić NFT na OpenSea za pomocą karty kredytowej?

  • przez

Zakup NFT jest bardzo prosty i niewiele różni się od zwykłej transakcji w sklepie internetowym. Wystarczy karta kredytowa oraz portfel MetaMask.

Pamiętajmy, że większość obrazków sprzedawanych na OpenSea nie ma żadnego zastosowania. Eksperci twierdzą, że aż 97% projektów NFT upadnie w najbliższym czasie.

Technologia NFT jest dzisiaj rozwijana przez wielkie korporacje i być może w niedalekiej przyszłości będzie rozsądnie wykorzystywana.

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w świecie web3 i chcesz w celach edukacyjnych kupić NFT, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Kupując swój pierwszy obrazek, warto wybrać blockchain Polygon. Unikniemy dzięki temu wysokich opłat transakcyjnych.

Na potrzeby tego poradnika posłużymy się demonstracyjną kolekcją NFT wyprodukowaną przez firmę tripoffice.com 

Battleship Game to zbiór 20000 unikalnych plansz do gry w statki, który nie ma żadnego zastosowania. Kolekcja ta powstała głównie w celach marketingowo-edukacyjnych.

Aktualnie (19.03.2022) obrazek z tej kolekcji kosztuje 0.002 ETH. Jest to najniższa cena za jaką można sprzedać NFT na stronie opensea.io.

Jak kupić NFT na OpenSea?

Kupujemy pierwsze NFT na OpenSea

OpenSea.io to największy na świecie marketplace NFT. Serwis ten jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Jedyna rzecz, która odróżnia go od zwykłego sklepu to sposób logowania. Wymagany jest portfel kryptowalutowy.

Instalujemy w przeglądarce portfel MetaMask.

Na opensea można się zalogować za pomocą dowolnego portfela kryptowalutowego. Wybieramy Metamask, bo jest najpopularniejszy i całkowicie darmowy.

Portfel MetaMask to wtyczka do przeglądarki internetowej, jego instalacja jest bardzo prosta. Wchodzimy na stronę, pobieramy portfel i postępujemy zgodnie z instrukcją, głównie klikając przycisk “Dalej”.

metamask.io

MetaMask to sprawdzony portfel używany przez wiele osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut. Jest w pełni bezpieczny, a dane z przeglądarki są chronione. Bardzo dobry i szczegółowy film o instalacji MetaMask można też znaleźć na youtubie, na kanale Skylark tutaj.

Logujemy się na OpenSea.

Po wejściu na stronę opensea.io, przechodzimy do logowania i łączymy nasze konto z portfelem MetaMask.

Następnie klikamy w ikonę portfela, która umieszczona jest w prawym górnym rogu i przechodzimy do sekcji “Add Funds”

UWAGA : Kupujemy token Ethereum (Polygon). Dzięki niemu możemy nabyć NFT bez wysokich opłat transakcyjnych. Minimalna kwota doładowania konta to 30 USD.

Następnie przechodzimy na stronę wybranej kolekcji i filtrujemy obrazki NFT po cenie (Price: Low to High). Jeżeli grafika ma drugorzędne znaczenie, zawsze warto kupić najtańszy dostępny NFT.

https://opensea.io/collection/battleship-game

Dalszy proces zakupu NFT wygląda dokładnie tak samo jak w tradycyjnym sklepie internetowym. Jedyna różnica to obowiązek podpisywania transakcji portfelem MetaMask.

Po zakończeniu transakcji obrazki reprezentujące tokeny NFT pojawiają się na profilu użytkownika.

Potwierdzenie własności można też znaleźć bezpośrednio na blockchain pod adresem polygonscan.com

Teraz już wiesz, jak kupić NFT na OpenSea – na przyklad statek z kolejcji Battleship Game.