Home » Dlaczego standardowe workation nie działa? Wyjaśniamy ideę workation 2.0!

Dlaczego standardowe workation nie działa? Wyjaśniamy ideę workation 2.0!

  • przez
workation- man on the beach with a tablet

Zdarzało Ci się patrzeć na idealne zdjęcia osób pracujących z plaży, z laptopem na kolanach… i śmiać się z nich z niedowierzaniem? I dobrze! Zgadzamy się, że efektywne połączenie pracy i wakacji jest niemal niemożliwe… jeśli nie zastosujesz zasady „workation 2.0”. Ale o co w niej chodzi?

Workation 1.0 – co to jest i dlaczego nie działa?

Kiedy myślisz o standardowym workation, prawdopodobnie wyobrażasz sobie osobę siedzącą z laptopem na plaży. Obok ma zimnego drinka, słońce świeci jej prosto w twarz. Pisze coś jedną ręką, a drugą pokrywa swoją rozgrzaną skórę kremem z filtrem.

Ale jak by to wyglądało w prawdziwym życiu?

Sprawdźmy…

Na plaży wieje mocny wiatr. Podnosi garście piasku i rzuca Ci go prosto w twarz i oczy. A co gorsza – również na laptopa. Siebie wyczyścisz bez problemu, ale czy kiedykolwiek próbowałeś_aś wyczyścić laptopa z piasku? Zaufaj nam, to kiepska rozrywka…

Co więcej, słońce świeci jasno i pali skórę. Patrzysz na ekran i zwiększasz jasność do maksimum, ale… nadal nic nie widzisz. W rezultacie ciężko Ci nawet przeczytać maila!

Do tego ten hałas… Plaże są pełne biegających, bawiących się i krzyczących dzieci. Skup się na chwilę i wyobraź sobie te piskliwe dźwięki. Czy dasz radę odebrać telefon od klienta i zrozumieć, czego potrzebuje, jeśli w tle masz krzyki, a do tego szum fal i wiatru? Nie ma szans! No, chyba że wybierzesz pustą plażę oddaloną od cywilizacji… bez zasięgu telefonu i Internetu! 😉

A do tego leżysz na leżaku. Ta pozycja jest świetna do relaksu, ale beznadziejna, jeśli musisz się skupić. Próbujesz znaleźć lepszą pozycję, ale po godzinie bolą Cię plecy i zaczynasz się martwić, że Twoje workation zakończy się w gabinecie fizjoterapeuty.

A co najważniejsze… jak masz się skoncentrować i efektywnie pracować, gdy wokół jest tyle lepszych rzeczy do roboty? Najchętniej opalał(a)byś się, cieszył_a drinkiem i pływał_a w morzu na wielkim dmuchanym pączku!

Tego rodzaju workation (nazywamy je workation 1.0) wygląda wspaniale na zdjęciach, ale jednocześnie ma destrukcyjny wpływ zarówno na Twoją efektywność, jak i odpoczynek.

Dlatego proponujemy skorzystać z workation 2.0.

Workation 2.0 – wyjaśniamy!

Czym różni się workation 2.0 od standardowej wersji? Zapewnia Ci równowagę między pracą, a odpoczynkiem.

Wynajmij mieszkanie z ergonomiczną przestrzenią do pracy dostępne na tripoffice.com. W każdym mieszkaniu znajdziesz ergonomiczne krzesło, biurko z regulacją wysokości, szybkie łącze internetowe potwierdzone testem prędkości. Możesz też obejrzeć każde mieszkanie na panoramach 360, aby upewnić się, że spełnia Twoje potrzeby.

Wykorzystaj tą przestrzeń do efektywnej pracy przez kilka godzin, a potem…

Idź na plażę i ciesz się nią, nie bojąc się piasku, wiatru, słońca ani żadnego z wyżej wymienionych „niebezpieczeństw”! 🙂

To najlepszy sposób na wydajne i przyjemne workation. Szybko poradzisz sobie z obowiązkami, Twoi klienci i/lub szef będą zadowoleni – a Ty w wolnym czasie odpoczniesz i poznasz nowe miejsce.

Więc nie daj się zwieść pięknym obrazkom z workation 1.0. Pracuj mądrze – wynajmij mieszkanie z ergonomicznym miejscem do pracy zdalnej i w pełni ciesz się wydajnym workation 2.0 ”!

Czy chciał(a)byś wejść na jeszcze wyższy poziom? Pracujemy nad zniżką dla naszych klientów zainteresowanych #web3. Dołącz do naszej społeczności na LinkedIn, bądź na bieżąco i wykorzystaj czas na workation w najlepszy możliwy sposób.